Katalog główny

Katalog główny

Balansery

Balansery

W naszej ofercie znajdziesz szereg produktów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania linii produkcyjnych. Wśród części zamiennych, które mogą Ci się przydać, są m.in. balansery, nazywane także obciążnikami. To urządzenia, jakie usprawniają pracę i poprawiają jej komfort. Jeśli szukasz podobnych rozwiązań do swojej firmy – zachęcamy do przejrzenia poniższego katalogu naszego sklepu.

Czym są i do czego służą balansery?

Są to urządzenia wspierające w operowaniu ciężkimi przedmiotami, w tym np. narzędziami. Zawiesza się je u sufitu, na rusztowaniu lub innej konstrukcji. Dzięki nim podnoszenie i manewrowanie podnoszonymi rzeczami jest dużo łatwiejsze. Składają się one m.in. z mechanicznej sprężyny, pozwalającej na zrównoważenie wagi zawieszonego na lince przyrządu. Dzięki szerokiej regulacji operator ma możliwość dopasowania wysokość mocowania balansera, co pozwala poprawić ergonomię stanowiska pracy.

Istnieje opcja podłączenia do niego wielu odmiennych rozwiązań – począwszy od wkrętarek, przez szlifierki i piły po narzędzia pneumatyczne. Urządzenia te mają różny udźwig – można podczepiać do nich nawet bardzo ciężkie obiekty. Dodatkowo – jeśli zachodzi taka potrzeba – stosuje się przy nich specjalne zestawy przyłączeniowe np. ze sprężonym powietrzem.

Jakie zalety mają balansery?

Do najważniejszych zalet balanserów należy odciążanie pracowników zatrudnionych na liniach produkcyjnych. Tyczy się to zarówno operowania ciężkimi przedmiotami, jak i lekkimi narzędziami, wymagającymi przyjęcia nierzadko niewygodnej postawy. Ponadto sprzęt ten zapobiega przed potencjalnym upuszczeniem przyrządu, co mogłoby się skończyć jego uszkodzeniem. Wpływa to również na bezpieczeństwo pracowników, chroniąc ich przed urazami i nadwyrężeniami układu mięśniowo-szkieletowego.

Zamów balansery z naszej oferty!

To jedynie część korzyści, jakie zapewniają balansery. Jeśli poszukujesz urządzeń, które pomogą uczynić linię produkcyjną bardziej ergonomiczną, poprawią znacznie komfort pracy i bezpieczeństwo pracowników – zachęcamy do skorzystania z oferty. W razie pytań lub wątpliwości związanych z proponowanymi produktami – skontaktuj się z naszą obsługą klienta.

Nie ma jeszcze dostępnych produktów

Więcej produktów będzie się tu pojawiać w miarę ich dodawania.