Katalog główny

Katalog główny

Podzielnice Tsudakoma

Podzielnice

Maszyny CNC stanowią ważny element wielu współczesnych parków maszynowych. Aby jednak mogły działać efektywnie i zgodnie ze swoim przeznaczeniem, wymagają komponentów, gwarantujących najwyższą precyzję ich działania. Do tego zaś niezbędne są podzielnice. Moduły te znajdziesz w poniższej ofercie naszego sklepu internetowego. Starannie wyselekcjonowaliśmy te produkty, by dostarczać klientom jedynie sprawdzone podzespoły do precyzyjnych urządzeń do obróbki np. metali. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem.

Podzielnice – różne rodzaje

Prezentowane części są istotne w budowie maszyn CNC. Odpowiadają one za ustawianie kąta obrotu obrabianego obiektu. W tego typu urządzeniach często używa się podzielnic elektrycznych i hydraulicznych. Pierwsze z nich wykorzystują silniki krokowe lub serwomotory do obracania wrzeciona albo tarczy podziałowej. Drugie natomiast używają do tego siłowników hydraulicznych. Oba są sterowane przez układ numeryczny CNC i służą do wykonywania podziałów dowolnych i precyzyjnych.

Jak wybrać podzielnicę?

Dobór takiego komponentu zależy od kilku czynników. Jednym z najważniejszych jest kompatybilność z ww. układem numerycznym CNC. To niezbędne do właściwego porozumiewania się między całą maszyną a tym elementem, aby podzielnica miała odpowiedni interfejs i protokół komunikacji. Wtedy bowiem będzie ona w stanie poprawnie współpracować z danym urządzeniem.

Oprócz tego bardzo ważnym kryterium jest zakres i krok obrotu. Przy zakupie więc musisz sprawdzić, ile wynosi maksymalny kąt obrotu wrzeciona czy tarczy podziałowej i minimalny krok obrotu. Od tego zależy elastyczność i dokładność podziału. Koniecznie zwróć uwagę też na szybkość i moment obrotowy. To wpływa na czas obróbki, a także na zdolność obrabiania materiałów o większej masie czy twardości. Ostatecznie – warto sięgać po produkty renomowanych marek, aby gwarantowały one stabilność i sztywność. Im podzielnica ma je większe, tym mniejsze są drgania i odkształcenia podczas pracy, a co za tym idzie – jakość realizowanego zlecenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach sprzedawanych przez naszą firmę? Zachęcamy do kontaktu – odpowiemy na wszelkie pytania związane z ofertą.

Aktywne filtry