Katalog główny

Katalog główny

Serwonapędy, Falowniki

Serwonapędy, Falowniki

W naszym sklepie znajdziesz szereg elektronicznych części zamiennych. W poniższej ofercie sprzedajemy m.in. serwonapędy i falowniki. Oba te rozwiązania znajdują zastosowanie w wielu gałęziach współczesnego przemysłu. Dzięki nim można m.in. kontrolować poszczególne etapy produkcji i optymalizować wydajność ich działania. Zachęcamy więc do bliższego zapoznania się z proponowanym przez nas asortymentem.

Serwonapędy – istotne komponenty nowoczesnych maszyn przemysłowych i nie tylko

Mnóstwo nowoczesnych urządzeń wymaga systemów sterowania i do maszyn tych zalicza się m.in.:

  • modele pakujące oraz etykietujące,

  • CNC,

  • drukarki,

  • roboty przemysłowe,

Do ich prawidłowego działania, potrzebne są serwonapędy. To rodzaj układów wykonawczych, wykorzystywanych szeroko w automatyce przemysłowej. Realizują one ruchy obrotowe lub liniowe w aplikacjach wymagających precyzyjnego pozycjonowania i przemieszczania między różnymi położeniami. Moduły te składają się z trzech głównych elementów:

  • sterownika PLC, który wysyła sygnały sterujące, określające, jaki ruch ma zostać wykonany,

  • falownika, zasilającego i dostarczającego konkretne parametry do napędu,

  • serwosilnika, czyli elementu wykonawczego, przetwarzającego te sygnały w ruch.

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje serwonapędów, dopasowane do potrzeb m.in. robotów, pracujących na taśmach produkcyjnych. Proponujemy rozwiązania pasujące do różnych oczekiwań.

Falowniki – konieczne do właściwej pracy serwonapędów

Komponenty te jednak nie mogłyby działać bez falowników. Element ten jest niezbędny do zasilania serwonapędów oraz do dostarczania układowi ruchomemu przetworzonych sygnałów od sterownika o tym, jakiego rodzaju ruch ma być wykonany w danym momencie. Ponadto część ta odpowiada za płynną i precyzyjną regulację prędkości, momentu obrotowego i pozycji serwosilników, a także chroni je przed uszkodzeniem. Tym samym jego sprawność odgrywa ogromną rolę w działaniu całej maszyny.

Poszukujesz odpowiedniego do Twoich potrzeb serwonapędu? Albo potrzebujesz przeznaczonych do niego falowników? Zachęcamy już teraz do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez naszą firmę. W razie pytań lub wątpliwości – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Nie ma jeszcze dostępnych produktów

Więcej produktów będzie się tu pojawiać w miarę ich dodawania.